Mi a kineziológia ?

A szó jelentése: kinézis = mozgás, logosz = tudomány. A mozgás (változás), az állandóan változó környezethez való alkalmazkodás az élet lényeges jellemzője. Ahol ez blokkolt, ott felborul az egyensúly, és erre testi-lelki problémák hívják fel a figyelmet. Ezeknek a blokkoknak a felderítését és oldását célozza meg a kineziológia.

Az információszerzés eszköze az izomtesztelés, melynek hátterében tudományosan kidolgozott módszer áll, a 70-es években manuálterapeuták fejlesztették ki.

Az egyensúly helyreállítására pedig több száz féle korrekcióból választ a kineziológus - szintén az izomtesztelés segítségével. Ezek a gyakorlatok rendkívül hatékonyak, számtalan egyéb tudás integrálásával jöttek létre.

Hogyan Működik ? 

A módszer lényege, hogy segítse a szervezetben bármilyen okból felborult egyensúlyt visszaállítani.

A kineziológia az izomtesztelésre épül, melynek alapja az, hogy bármilyen stressz, negatív gondolat változást idéz elő a testben, így az izmokban, izomtónusban is, ez az, amit a kineziológus az izomteszteléssel érzékel.

Mindenkit érnek negatív hatások, traumák élete során. Ezeket nem mindig tudjuk feldolgozni. A fel nem dolgozott stresszek elraktározódnak, felhalmozódnak, és valamilyen testi vagy lelki tünet formájában hívják fel magukra a figyelmet. A munka folyamán ezeket a negatív eseményeket keressük vissza a múltban, és a hozzájuk kapcsolódó negatív érzelmeket oldjuk fel különböző gyakorlatokkal. Ezeket a negatív hatásokat egészen kora gyerekkorból, születéstől, vagy akár magzati életből is hozhatjuk, sőt, még az a közeg is meghatározó lehet, amely fogantatásunk előtt környezetünkben, családunkban jellemző volt. Lehet, hogy generációkon át hozott, ismételt negatív mintáktól kell megszabadulnunk ahhoz, hogy egyensúlyban működhessünk.

Mi történik egy kezelésen ? 

  1. Tesztelés: a kineziológus előtt állva vagy ülve, kinyújtva tartod a karjaidat, miközben ő enyhe nyomást gyakorol rájuk. Az általa feltett kérdésekre az igen/nem válaszokat az izomtónus változásaiból érzékeli. (Ez a One-Brain módszer gyakorlata).
  2. Gyakorlatok: a kitesztelt gyakorlatokat a kineziológus segítségével végzed el, és lehet, hogy a hatás megerősítésére otthon is rendszeresen ismételned kell őket bizonyos ideig. Ezek egyszerű mozgásos gyakorlatok, szemmozgások, akupresszúrás pontok érintése, színek használata, légző- és vizualizációs gyakorlatok, esszenciák, stb. (A kineziológus sok száz gyakorlatból választja ki a számodra éppen megfelelőt az izomtesztelés segítségével.)

Hány alkalom szükséges ? 

Ez teljesen eset-függő, a következő dolgokon múlik:

  • mennyire állsz készen a változásra
  • milyen gyorsan vagy képes változni
  • mekkora, és milyen régóta áll fenn a problémád

Mivel azonban egy rendkívül hatékony módszerről van szó, a változás általában meglehetősen gyors (hetekben mérhető), és néhány alkalom a legtöbb esetben elég egy-egy probléma megoldásához. Két oldás között általában 2-3 hét telik el, persze mint mindent, ezt is teszteljük, hiszen az is változó, hogy ki mikor áll készen a következő alkalomra.